Преглед на BUBARSTVO

Преглед на Bubarstvo

Преглед на Bubarstvo

Blog Article

Особено негативно върху бубарството в България се е отразила и приватизацията на дружествата, занимаващи се с изкупуване и преработка на пашкули, които на практика спряха тази дейност след като преминаха в ръцете на новите си частни собственици.

Копринотъкачни фабрики в Свиленград, Враца, Хасково, Русе и София

Тоест ако някой иска от догодина да започне да гледа копринени буби, трябва още от тази година да започне с подготовката на самите черници.“, съветва Диева.

ЕТИКЕТИ:бубарствобубено семебубикопринапашкуличерници

Биосензорни и биодетекторни копринени импланти, поставени под мускулните влакна имат способността да възстановяват тъканите.

За да могат все пак посетителите на Мандрица да се докоснат до бубарството, Светослава е отворила за посещение с демонстративна цел стара бубарска къща в селото.

Ново: Данъчните ще разрешат стоката да излиза от градините без точно тегло

За да бъде възможно изкарването на средства от бубарство, е необходимо производство на по-голямо количество пашкули, и съответно сдружаване, коментира Диева: „Това като самостоятелно производство много трудно би се реализирало и продължавам да търся съмишленици от цяла България, защото бубарството може наистина да носи доходи при добра и стройна организация. “

Живописно градче, застинало във времето, е магнит за туристите

Нямаме много информация за тази дейност по време на Средновековието, но вече в Османската империя почват да се появяват първите писмени сведения, че българите са се занимавали с тази дейност. За да може да има развито бубарство е необходимо отглеждането на черничеви дървета – техните листа служат за храна на ларвите. Поради подходящите климатични условия, още преди няколко века това се е случвало в района на Хасково. Знае се, че българите от този район са продавали пашкулите на търговци от Одрин и Солун. След Освобождението, бубарството продължава своето развитие. То се засилва най-вече след края на Първата световна война.

Страници за излезли от системата редактори научете повече Приноси

Седмични новини за енергетика: Заработи най-голямата батерия в България; НЕК опитва да съживи ПАВЕЦ „Чаира“

В момента възстановяваме старите и създаваме нови градини. Започваме един щурм за производство на черничеви дървета и създаване на градини в цялата страна, но основно в Северозападна България“, казва Мила Димитрова, председател на Управителния съвет на „Текстил Клъстер Коприна“.

Какво да бъде съотношението между късна и ранна селекция, разказват Бубарство специалисти от Института по царевицата в Кнежа

Report this page